saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Hamilelikte Güzel Kalma İpuçları

CİNSEL SAĞLIK12 Nisan 2013 Cuma
Ana Sayfa » CİNSEL SAĞLIK » Hamilelikte Güzel Kalma İpuçları
Hamilelikte Güzel Kalma İpuçları

Hamilelik esnasında kadın vücudunun her zamankinden daha fazla bakım istediğini belirten uzmanlar, bu dönemde daha güzel kalmak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.


           Uzmanlar, hamilelik esnasında anne adayların bedenlerine göstereceği ilginin, doğum sonrası eski formlarına kolayca dönmeye yardımcı olacağını belirtiyor.

 
Kadınların, hamilelik döneminde karşılaştıkları hormonal değişimlerden olumsuz etkilenmemeleri için ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekiyor.
 
Yüz için kullanılan günlük bakım ürünlerinden temizleme losyonu ve toniğin yanında, cildi en az haftada bir kez eksfoliye etme şart!
 
American Academy of Dermatology’nin araştırmalarına göre; hamile kadınların yüzde 90′nından fazlası, sürecin 6. ve 7. aylarında çatlaklarla karşılaşıyor. Bu nedenle, kullanılacak bakım kremleri cilt sarkmalarının ve çatlakların oluşumunu azaltıyor.
 
Hamilelik boyunca güneşe dikkat
 
Bu özel dönemde güneşe çıkmak hem bebek hem de anne adayı açısından oldukça önemli. Ancak onun da “güneş kremi” gibi bir şartı var!
 
Hamilelikte dişler de zarar görebilir
 
Kalsiyum ihtiyacından dolayı dişler ve diş etleri zarar görebilir. Hormonal değişimler, diş etlerinin kabarmasını ve kolay kanamasına neden olur. Bu nedenle dişleri düzenli fırçalamak ve kalsiyum alımını aşağıda tutmamak gerekiyor.
 
Hamilelikte çatlak göğüsler
 
Bu dönemde göğüsler şişer ve ister istemez çatlaklar oluşur. Buna önlem olarak, ılık duştan sonra nemlendirici krem sürülebilir.
 
 
Etiketler:cinsel saglik, cinsel hastalik, cinsel hastalik belirtileri, cinsel hastalik nedir, vajina, genital bolge, cinsel iliski, ,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2812
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat