saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Erkekleri Cinsellikten Uzaklaştıran Nedenler

CİNSEL SAĞLIK30.04.2013
Ana Sayfa » CİNSEL SAĞLIK » Erkekleri Cinsellikten Uzaklaştıran Nedenler
Erkekleri Cinsellikten Uzaklaştıran Nedenler

Kadınlar her zaman duygusal olduklarını ancak erkeklerin kadınlar kadar duygusal olmadığını söyler durur. Kadınlara göre erkeklerin tüm sıkıntıları yatağa girene kadar sürer ve yatakta tüm sorunlar biter. Ancak gerçekler bunun tam tersi yöndedir. Erkeklerin yaşamış olduğu tüm olumsuzluklar, yatakta sorun yaşamasına ve kendini kötü hissetmesine neden olur.


Ataerkil ve kapalı toplumlarda yaşayan kadınlar cinsellikte erkeklere nazaran daha tecrübesizdir. Tecrübesi olsa dahi bunun erkek tarafından yanlış anlaşılacağı endişesi ile cinselliği bir görev gibi düşünüp yalnızca erkeğin cinsellikten zevk almasına yardımcı olur. Halbu ki erkekler her şartta ruhsuz ve sadece görevini yerine getirmeye çalışan kadın ile birlikte olmaktan zevk almaz. Erkekler yatakta kadını uyarabilmeyi, zevk aldığını görmeyi ve cinsel ilişkiden memnun olduğunu görmek ister.

Küçük yaşlardan itibaren erkekliğin cinsel güç ile doğru orantılı olduğu tellkinleri ile büyüyen erkekler, yetişkin hale geldiğinde bilinçaltına yerleşen korkular nedeniyle ilk deneyimlerinde genellikle başarısız olurlar. Bu başarısızlığın vermiş olduğu utanç duygusu ile her zaman başarısızlık yaşayacağını düşünür ve bu olumsuz düşünce bilinçaltına yerleşir. Bu durumu olumsuz karşılayan kadınlar karşısında erkek, bir daha cinsel ilişkiye girmekten kaçınır yada bu sorunun kadından kaynaklandığı yalanına başvurur.

 

Cinsel ilişkilerde erkekler de kadınlar kadar temizliğe ve hijyene önem veriyor. Cinsel ilişki sırasında kadının vücudundan yada vajinadan kaynaklanan kötü kokular erkeklerin cinsel ilişkiden soğumasına neden olabilir.

Cinselliği ayıp olarak gören kadınlar, erkeklerin cinsel ilişkiden kaçınmasına neden olur. Erkekler yatakta sınırsız olmayı ve cinselliği doyasıya yaşamayı tercih eder. Bu nedenle erkekler,  onu yapma, bunu yapma diye sürekli huzursuzluk çıkaran, utanan ve çekinen kadınlar ile cinsel ilişkiye girmek istemez.

Erkeklerin ilk deneyimden sonra cinselliğe olan ilgilerinin azalması, kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biridir. İlk deneyim erkekler için oldukça önemlidir. Erkek ilk cinsel deneyimde sorunlar yaşadıysa ve memnun kalmadıysa cinselliğe olan ilgisi azalır ve bir daha cinsel ilişkiye girmekten kaçınabilir. 

Etiketler:isteksiz erkek, cinsel isteksizlik, erkekte isteksizlik,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5268
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat