saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Saç Kepeklerini Önlemek

SAÇ UZATMA12-1-2014
Ana Sayfa » SAÇ UZATMA » Saç Kepeklerini Önlemek
Saç Kepeklerini Önlemek

Saçlardaki kepek, ergenlik döneminden itibaren insanın yaşlılık dönemine kadar korkulu rüyası olmuştur.


Saçlardaki kepek, ergenlik döneminden itibaren bireyin yaşlılık dönemine dek korkulu rüyası olmuştur. Saçların kepeklenmesinin çokca nedeni bulunurken bu saç kepeklerini gidermenin en kolayca ve belli başlı yöntemi kepeklerin niçin olduğunu anlamalı ve buna son vermelisiniz. Bunun ilavinde bir çok farklı usul ile de saç kepeklerini önleyebilirsiniz.

Toplumun %90’ında kepek meseleyi bulunur. Kepek sorununun ana nedeni, saç teninin kendisini daima yenilemesidir. Kepek söylediğimiz ufak zerreler ise ölü saç ciltinin parçalanmış halleridir.

Bu koşulun üstesinden gelebilmek için, toplumda birçok koca-karı ilaçları olaraktan tabir edilen formüllerden veya kürler geliştirilmiştir. Aman diyelim Zinhar kocakarı ilaçları kullanmayınız. Hekim önerisi mevcut olmadan yararlanılabilecek rastgele 1 ilaç-kür veya karışım, saçlarınızın dökülme süratini ve miktarını yüksek seviyelere taşıyabilir, temelden 1 saç meselesi yapabilir.

“Kepek önleme” çabaları yapabilmek için, İlk olarak düşmanınızı(!) demek ki kepeği güzel iyi anlamalısınız. Kepeğin %90 nispetinde toplumdaki çoğunlukta olduğunu farketmeniz, sizleri rahatlatacaktır. sadece birtakım fertler vardır ki karakter olaraktan hemen hemen de avunacak tipler değildir. Bu nedenle avunmak da bu sualin çözümü değildir. “Kepek gidermek” için, saçlarınıza bakım gerçekleştirmeli, yağlanmalarını engellemelisiniz. Saçlarınızda istifade edeceğiniz ilaçlar veya kozmetik mamulleri saçlarınızda kepeği gidermekten fazla yeni problemler meydana getirebilir.

“Kepekleri engellemenin yolları”; saçlarınıza muntazam bakım meydana getirmek, yağlanmalarını engellemek, bol suyla -en geç aralık üç gün olmak üzere- temizlemek, çoğu kez şampuan değiştirmemek gibi sıralanabilir.

Etiketler:sac uzatma, sac uzatmak, sac uzamasi, uzun saclar,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10164
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat