saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Sağlıklı ve Uzun Saçlar için 10 Faydalı Besin

SAÇ UZATMA13-1-2014
Ana Sayfa » SAÇ UZATMA » Sağlıklı ve Uzun Saçlar için 10 Faydalı Besin
Sağlıklı ve Uzun Saçlar için 10 Faydalı Besin

Saçlarınızın güzelliğini ve sağlığını korumak için hem dışarıdan hem içeriden bakım yapmalısınız. Beslenme programınızda değişiklikle daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak besin önerilerimize göz at


Saçlarınızın zarafetini ve sağlığını muhafaza etmek için Ayrıca Dış taraftan Ayrıca içeriden bakım etmelisiniz. Beslenme programınızda değişiklikle daha sıhhatli saçlara sahip olmanızı sunacak besin önerilerimize bakın!
-Omega üç ve E vitamini yardımı temin ettiren ceviz; Ayrıca saçlarınızın daha hemen uzamasını birde saç tellerinin kalınlaşmasını karşılıyor.
-C vitamini ihtiva eden domates; saç oluşumun ana bünyesi olan kolajen yapımında mühim rol oynar. Domatesi püre durumuna getirip saç maskesi olaraktan da uygulayabilirsiniz.
-İçerdiği B vitamini vesilesiyle yeni saç doğuşunu ve bulunmakta olan saçların sağlığını korumaya yaver havuç; beslenme planınızda kesin olarak mekan almalı…
-C vitamini membası olan kivi, esenlikli saçlar için sarf edilmesi icap eden yiyecekler içerisindedir. Kivi, deri sağlığını muhafaza etmek için de sizlere muavin olacaktır.
-Günlük protein ihtiyacının çok büyük kısmını karşılayan yumurta; saç sıhhati için zorunlu olan yiyecekler arasında yer alıyor. gün içerisinde 1 tane kaynamış yumurta yemek Ayrıca beden Ayrıca saç esenliğinizi güçlendiriyor.
-B vitamini cihetinden verimli gıdalardan birisi olan bezelye; saç uzamasını hızlandırır ve saç zeminlerine oksijen taşınmasını karşılar. Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız; daha fazla bezelye tüketmeye ilgi gösterin.
-A ve C vitamini yönünden verimli gıdalardan birisi olan ıspanak; saç ciltinin sağlığını korumaya destek oluyor. tertipli olaraktan ıspanak tüketen insanlarda kepek, mantar gibi saç meselelerine rastlanmıyor. Son zamanın bütün derde deva sebzelerinden birisi olan brokoli; yüksek ve sıhhatli saçlar için büyük yardımcınız… İsterseniz salatasını yapın, dilerseniz çorbasını Lakin kesinlikle brokoli tüketin!
-Saçınız Parlayan bulunması için yeşil çay için! Kepek problemine son sunmak için saçlarınızı yeşil çayla yıkayabilirsiniz.
-Omega üç yağı ihtiva eden somon; Ayrıca umimi beden sağlığınız bir de saç sağlığınız fazla kıymetli 1 besin… Saçlarınızın sıhhatle uzamasını istiyorsanız; beslenme programınızda somona Yer verin.

Etiketler:sac boyama, sac bakimi, evde sac boya,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4881
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.232.38.214)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat