saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Çeşit, Çeşit Kaynaklarla Saç Uzatma

SAÇ UZATMA13-1-2014
Ana Sayfa » SAÇ UZATMA » Çeşit, Çeşit Kaynaklarla Saç Uzatma
Çeşit, Çeşit Kaynaklarla Saç Uzatma

KERATİN KAYNAK : Saça uygulama yapılmadan önce takılaçak saçların uclarını keratin denilen kimyasal maddeyle kaplanır. Uygulama çok dikkatli ve profesyonelce yapılmalıdır, saç diplerinden yaklaşık 1cm geriden eşit miktarda tutam


KERATİN memba : Saça uygulama yapılmadan evvel takılaçak saçların uclarını keratin denilen kimyevi maddeyle kaplanır. Uygulama fazla özenli ve profesyonelce gerçekleştirilmelidir, saç diplerinden aşağı yukarı 1cm arkadan eş sayıda tutamlar alınarak bu maslahat için husisi ayarlamış sıcaklık tabançası yardımcılığıyla saçları birleştirelerek 2 parmak desteğiyle oval tarzı sağlanır. hatalı Gerçekleştirilen uygulama neticesi saçda tortulanmalar, kırılmalar, kopmalar meydana kazanç. Keratin menşesi aseton desteğiyle 2 tırnak arasında tadbirli tarzda gel git hareketiyle çıkarılır. Son aşama ise saç zeminlerine yumuşatıçı krem değerlendirerek zarar vermeden acılmasıdır. uygulama neticesi saça zarar kazandırıyor.
* SİLİKON MUMLU KERATİN KAYNAK: Bu yerine getirmede saçlar ham tarzda alınarak Gene bir santimetre arkadan aynı tutamlar durumunda silikon tabanca desteğiyle saçı kaplayaçak tarzda keratin mum saç yüzüne sıkılır,yumuşak yağlı biryantin ile 2 parmak yardımcılığıyla yuvarlanarak oval şekili sağlanır. Silikon mumlu keratin memba saçtan aseton desteğiyle çıkartılır. Çıkartma yöntemi keratin kaynağının aynısıdır, bu tatbikte diplerde tekevvün eden tortuların ve silikon kalıntılarını fazla itinalı, itinayla temizlenmesidir. Siliokon mumlu keratin membası tüm ne denli titiz kulanılırsa kullanısın, saça % onbeş nispetinde zarar sağlar. SİLİKON KAYNAK: Bu uygulama günümüzde bundan böyle çokca yapılmıyor. İmal edilişi ise öbür kaynaklarla benzer düzende uygulanımasıdır. Aralarındaki ayrım silikonu saça sıktığımız da su yardımcılığıyla yuvarlayarak oval formunu sunmuş olmamız. Siliokon memba saçtan bileşimli tiner,hoş aseton ya da husisi ayarlanmış söküçü kremlerle temizlenir. Bu uygulama da silikon kalıntılarını aklamak fazla güç var olduğundan ötürü saçlara % 3o nispetinde zarar kazandırıyor.
* BONCUK KAYNAK: kimyevi cisim taşımayan bir memba çeşitidir. Bu uygulama 2 açılımlı husisi pense ile sıkıştırma usulüyle uygulanmaktadır. Diplerden 1cm. arkadan aynı tutamlar alınarak saç halka içerisinden gecirilip pense yardımcılığıyla sıkıştırılır. Saçtan sökülmesi ise 1 öyle basitçe saça katiyen zarar vermeden pensenin başka derdini sarf ederek ters sıkıştırmayla tekniğiyle sökülür. Saça temin ettiği zarar ise % o dır.

Etiketler:sac uzatma bitkisel,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2025
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat