saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Saçları Soğuk Havadan Korumanın Yolları

SAÇ BAKIMI22-1-2014
Ana Sayfa » SAÇ BAKIMI » Saçları Soğuk Havadan Korumanın Yolları
Saçları Soğuk Havadan Korumanın Yolları

Soğuk ve nemsiz hava, saçlarınızı cansızlaştırır ve görünümünü bozar. Saç tellerinizin elektriklenmesini veya saç derinizin aşırı derecede kurumasını önleyecek ipuçları...


KURU VE MATSA

NEDEN: Kaloriferler, saçlarınızın doğal lipidlerine zarar verir ve onları mat gösterir. Bunun yanında, boynunuza doladığınız atkılar ya da yüksek yakalı montlar da, saç tellerinin kütikül katmanına zarar verir ve bu onların ışığı yeterince yansıtamamasına neden olur. Soğuk havalarda saçlarınızı kendi hallerinde kurumaya bırakmıyorsanız, bu negatif etkilere bir de saç kurutma makinesinin zararlarını ekliyorsunuz demektir. Bu da saçınızın nemini kaybetmesine neden oluyor. 

ÖNLEYİN: Saç tellerinizi güçlendirmek ve nemlendirmek için haftada iki kere maske uygulayın. Saçlarınızı kuruturken, diplerinden uçlarına kadar ısıdan koruyan bir sprey uygulayın. 

SORUNU ÇÖZÜN: Fırçayı saç diplerinizden uçlarına kaydırarak, diplerdeki doğal yağların uçlara inmesini sağlayın. Bu, saçlarınızı daha parlak gösterir. Ayrıca, zeytinyağını avuç içinizde karıştırıp saç uçlarınıza uygulayın. 

TEL TEL OLDUYSA

NEDEN: Size minik bir fen bilimi tüyosu verelim: Elektriklenmenin asıl nedeni, kuruyan saç tellerinde biriken pozitif iyonlardır. Aynı kutuplar birbirini iteceği için saçlarınız elektriklenir. Kuruluk arttıkça bu durum da, artar. 

ÖNLEYİN: Nemlendirici özellikte şampuan ve saç kremi kullanın. Duştan çıktıktan sonra ise saçlarınızın kulak altında kalan bölümüne durulanmayan saç kremi püskürtün. Böylece oluşan nem, elektriklenmeye neden olan elektronları nötralize ederek statik sorunun önüne geçer. 

SORUNU ÇÖZÜN: Saçlarınızda ağırlık yapmayan hafif bir sprey, sorununuzu geçici olarak görünmez kılar. Ürünün içindeki polimerler, saç tellerini bir arada tutuyor. Diğer bir çözüm önerisiyse; anti-statik saç spreyleri. Biyotin ve pantenol gibi nemlendirici içerikleri barındıran bu tarz ürünler, elektriklenmenin de önüne geçiyor. 

KAŞINTI VE PULANMA SORUNU VARSA

NEDEN: Eğer yalnızca kış döneminde pullanma sorunuyla karşılaşıyorsanız, buna kepek demek doğru olmaz. Bu, yalnızca cilt kuruluğundan kaynaklanan bir sorundur. Uzmanlar, tıpkı kış aylarında cildinizin kuruyup daha fazla neme ihtiyaç duyması gibi, saç derinizin de kuruduğunu söylüyor. 

ÖNLEYİN: Saç derinizi neme doyurma zamanınız gelmiş. Bu durumda, saç derisine derinlemesine bakım yapacak bir bakım maskesi uygulamanız gerekiyor. 

SORUNU ÇÖZÜN: Saçlarınızı ayırmadan toplayın ya da sıkı bir topuz yapın. Böylece pullanmanın omuzlarınıza dökülmesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Etiketler:sac uzatma, sac uzatmak, sac uzamasi, uzun saclar,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7620
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat