saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

SAÇ EKİMİ2-2-2014
Ana Sayfa » SAÇ EKİMİ » Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?
Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?


Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

Saç ekimi, saç kökünün olduğu yerden alınıp başka bir bölgeye ekilmesidir.

Bu doğrultuda kadınlar da saç ekimi yaptırabilir fakat kadınlar göreülen saç dökülmesi tipi (%90) allopecia totalis adıyla bilinen saç dökülmesi çeşiti olduğundan saç ekiminden tam anlamıyla verim alınamamaktadır.

Allopecia totalis,saçın tüm bölgelerde aynı derecede dökülmesi anlamına gelmektedir.Bu tip saç dökülmesinde ekilen saçlarında dökülmesi potansiyeli bulunduğundan saç ekimi yapılması çok da mantıklı değildir.Bu tip saç dökülmesinde saç ekimi tavsiye edilmemektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılabilecek Haller

-Erkek Tipi Saç Dökülmesi: Bu saç dökülmesi tipinde ensede bulunan saçların gürlüğü ve kalitesi iyi olduğu ve dökülmeyeceğine emin olunduğu zaman saç için ekimi yapılabilir.

-Çekmeye Bağlı Saç Dökülmesi: Genellikle kulak önündeki saçların çekilmesine bağlı oluşan saç dökülmesinde enseden alınan saç kökleriyle saç ekimi yapılabilmektedir.

-Bölgesel dökülme: Bölgesel saç dökülmesinde para şeklinde dökülme söz konusudur. Bölgesel saç dökülmesinden sonra kendiliğinden saçlar 8 ay içerisinde çıkmadıysa bir daha çıkmayacağı gibi hesap edilir ve saç ekimi yapılır.

-Yara,Yanık,Kesilme Nedeniyle Saç Dökülmesi: Bu tip saç dökülmesninin nedeni açıkca bellidir bu sebeple yara izlerine saç ekimi yapılabilmektedir.

-Yeni Ön Çizgi Oluşturma: Doğuştan itibaren ön çizgi geride olabilmektedir,saç dökülmesi yaşanmamasına rağmen kişi yeni bir ön çizgi istiyorsa saç ekimi yapılabilir.

Etiketler:sac ekimi, sac ektirmek, sac ekme,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2679
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat