saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Saç Ne Zaman Uzar?

SAÇ UZATMA2-2-2014
Ana Sayfa » SAÇ UZATMA » Saç Ne Zaman Uzar?
Saç Ne Zaman Uzar?

Saç Ne Zaman Uzar?


Saç Ne Zaman Uzar?

Sağlık ve normal bir saç derisinde yüz bin saç folikülü bulunmaktadır.Yüz bin saç folikülünün aynı anda, aynı uzama evresinde olması mümkün değildir.Sağlıklı ve normal saçlar ayda yaklaşık 1,5 santimetre uzamaktadır. Her bir saç teli ortalama 2 yıl boyunca ayda 1,5 cm uzar.Bir süre uzama durur ve sonra saç derinizin üzerine çıkmakta olan bir saç telinin yerine gelmesi amacıyla saç dökülür.Sıradan bir zamanda saçlarınızın %90’lık kısmı uzama evresindedir.Saç uzama döngüsünde günlük normal saç dökülmesi 50-100 saç teli arasındadır.

Erkek tipi saç dökülmesi veya başka bir kellik problemi söz konusu değilse,saçlarınızı tarağınızda,zeminde, banyoda da vb.saç bulmanız tamamen olağandır.Normalde saçlar dökülür ve saç folikülleri farklı zamanlarda çıkan saçlar,dökülen saçların yerine geçer.Böylece bu doğal, dönemsel saç dökülmesi asla problem haline gelmez. Saç uzama döneminin sonunda sadece ön,yan, üst ya da tepede bulunan saçlar dökülmemektedir;kafanızın her yanındaki saçlar değişik zamanlarda dökülmektedir.

Erkek tipi saç dökülmesinde, saçlarınızın yalnızca %30-40'ının döküldüğünü öğrenmek sizi hayrete düşürebilir.Saç dökülmesinin daha fazla gibi görünmesinin sebebi,saç dökülmesinin genellikle alın ve üst bölgede ortaya çıkmasındadır.

Etiketler:sac uzatma, sac uzatmak, sac uzamasi, uzun saclar,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7200
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.206.187.81)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat