saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Saç Bakım Kremlerinin Saç Dökülmesine Etkisi

SAÇ MASKESİ2-2-2014
Ana Sayfa » SAÇ MASKESİ » Saç Bakım Kremlerinin Saç Dökülmesine Etkisi
Saç Bakım Kremlerinin Saç Dökülmesine Etkisi

Saç Bakım Kremlerinin Saç Dökülmesine Etkisi


Saç Bakım Kremlerinin Saç Dökülmesine Etkisi

Onlarca para verdiğimiz saç kremleri saç dökülmesine, saç tellerinin zayıflamasına,saçların kuruluğuna ve dış faktörlerin saçlarımız üzerindeki olumsuz etkilerine karşı koymada ne kadar etkilidir? Birçok insan saç kremlerinin saç dökülmesine karşı gerçekten etkili olduğuna inanıyor.Ancak sizce de araştırmalar bir çok insanın düşündüğü gibi mi sonuçlanmıştır? Bir çok insan saç kremlerinin saç dökülmesine karşı etkili olduğunu düşündüğü gibi her yıl onlarca parayı bu ve benzeri saç ürünlerine harcamaktadır.

Uzmanlar,ticari amaçla üretilen saç kremleri vb.ürünlerin saç sağlığına ne kadar katkı sağladığını görmek maksadıyla bir araştırma yaptılar.Birbirinden farklı saç kremleri sürülmüş saç köklerini inceleyen uzmanlar, saç köklerinde herhangi bir ek koruyucu madde gözlemlememişlerdir.Saç kremlerinin ana amacı şampuanlama esnasında saçın kaybettiği bazı doğal yağların tekrar saçlara kazandırılmasıdır.İncelemelere göre ise piyasada bulunan saç kremlerinin %90′ı saça kimyasal seviyede etki etmekte başarısız olmuştur. Hatta aksine bazı saç bakım ürünleri ve saç kremleri saç dökülmesini azaltmak yerine saç sağlığına negatif etki etmekte ve saç dökülmesini arttırmaktadır.Saç kremlerinin saça etkisi yapılan araştırmalarda ve saçın resminin en ince ayrıntısına kadar büyütülerek saçın, sürtünme, kırılma, gerilme gibi fiziksel tepkilere karşı hareketleri incelenmiştir.

Bu araştırmayla birlikte bir çok bakım ürünün söylediği şeyleri yerine getiremediği ve saç dökülmesini engellemede hiçbir etkisi olmadığı gözler önüne sermilmiştir. Saç bakım ürünlerinin sadece pazarlama ve reklamla tüketicileri yanlış yönlendirdiği ve para tuzağı olduğu kanıtlanmıştır. Bilmediğiniz veya emin olmadığınız saç bakım ürünleri kullanmak yerine, saçınızı daha az şampuanlamayı, doğal yağlar ile saçlarınızı beslemeniz saçlarınızın sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.Sitemizde yer alan saçlarınıza özel bitkisel karışımlar yaparak saçlarınızı besleyebilirsiniz.

 

Etiketler:sac bakimi, sac bakim, sacbakim,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3465
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat