saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Doğal Saç Bakımı

SAÇ BAKIMI2-2-2014
Ana Sayfa » SAÇ BAKIMI » Doğal Saç Bakımı
Doğal Saç Bakımı

Doğal Saç Bakımı


Doğal Saç Bakımı

Evde herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği bu karışım sayesinde saçınızın bakımını yapabilirsiniz.Bu bakımı haftada bir veya iki kezyaparak sayesinde saç dökülmesini önleyebilirsiniz.Şimdi saç bakımı için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1.İlk olarak saçınızı,saçınıza uygun şampuan ile güzelce yıkayın.Saç tipinize uygun olarak yağlı veya kuru saçlara özel şampuanlardan birini kullanınız.

2.Saçlarınızı yıkadıktan sonra hafifçe kurulayın.Eğer saç tipiniz yağsız,kuru ve yıpranmış ise vereceğimiz saç bakım tarifini uygulayın.Bu özel karışımı saçınıza uyguladıktan sonra 20-25 dakika bekleyiniz.20-25 dakika geçtikten sonra tekrar saçlarınızı yıkayınız.Saçlarınızdaki değişikliği hemen fark edeceksiniz.

Evde Hazırlanan Saç Bakım İçin Gerekli Malzemeler;

-1 ölçek badem yağı,

-1 ölçek susam yağı,

-1 ölçek yumurta sarısı,

3.Saçlarınız dökülüyorsa ve güneşten rengi açılıyorsa anti oksidan içeren saç bakım ürünleri kullanmanız da saçlarınız için faydalı olacaktır.Çünkü anti oksidan içeren ürünler saçın yıpranmasını engellemektedir.

4.Saç dökülme probleminiz bulunmuyorsa;banyodan çıktıktan hemen sonra saçlarınızı kurulamayın.Çünkü nemli saçlar her zaman daha dayanıksız ve kırılgandır.

5.Saçınıza jöle gibi kozmetik ürünler sürecekseniz saçlarınızın uçlarına uyguladığınıza emin olun.Akşam yatmadan önce saçınızı mutlaka yıkayın.Çünkü bu gibi kozmetik ürünleri yıkanmadığı sürece saçınıza zarar verir.

6.Saçınızı çok sık boyamanız saçınızı cansız kılabilir.Boya markasının da iyi olmasına özen gösteriniz.

7.Saçınızı taramak saç dökülmesine neden olabilir.Bu sebeple seyrek dişli ve tahta tarak kullanmanız saçlarınız için daha sağlıklı olacaktır.

 

Etiketler:
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7390
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.93.75.30)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat