saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Ten Renginize Göre Saç rengini Seç

GÜZELLİK1-3-2014
Ana Sayfa » GÜZELLİK » Ten Renginize Göre Saç rengini Seç
Ten Renginize Göre Saç rengini Seç

Bugüne dek kuaföre girip boyattığınız saçlar Dilediğiniz gibi olmadıysa ve sözde saçlarınız başka birine ilişkin gibi duruyorsa deri renginize uygun saç renk tonunu hala bulamadınız demektir.


Bugüne dek kuaföre girip boyattığınız saçlar Dilediğiniz gibi olmadıysa ve sözde saçlarınız başka birine ilişkin gibi duruyorsa deri renginize uygun saç renk tonunu hala bulamadınız demektir. Ye'se düşmeyin, zira bu yanlışa 1 bir siz düşmüyorsunuz. Ekseriyetle ünlülerin yada göz önünde olanların sarf ettiği saç tonları popularite (moda) durumuna intikal ediyor ve Ekseriyetle deri tonuna (rengine) uygun var olsun olmasın bu tonlar seçiliyor. Pekâlâ, cilt tonuna (rengine) uygun saç renk tonunu ne şakilde saptamak lüzumlaşıyor?

İki başlıca deri tonu var; donuk (soğuk) ve sıcacık. serin deri tonu pembe başlıca tonunda mavi aşağı tonlara sahip, sıcacık deri tonu ise sarı esas tonunda altın tonu aşağı tonlara sahip. deri renginizi rahatça belirlemeniz için küçük 1 teste tabii ki tutabilirsiniz. birazcık gümüş ve birazcık sarı altın takıyı tedarik edin ve yüzünüzün yüzüne getirerek teninize hangisinin daha yaklaşan ve uygun bulunduğuna bakın. aşağısına yakınsa sıcacık, gümüşe yakınsa donuk (soğuk) 1 deri renginiz mevcut demektir.sıcacık deri tonu için en fazla faydalanılan ve uyan saç tonları arasında bakır renkleri, tarçın, zencefil, kumral ve kızıl renkleri sıraya koyabiliriz. yalnız bu 1 prensip değil farklı tonların farklı renklerini, uygun gölgelerle faydalandığınızda sıcacık, serin cilt tonu ayrım etmeden sizlere yakışabilir. serin deri tonu içinse kiraz, buğday, bal gibi tonları varsayabiliriz.

 

cilt tonu dek olmasa da göz renginizde saçlarınız için ton (renk) belirlerken dikkatli olmanız icap eden başka 1 faktör. Şayet tonlu gözleriniz müsaitse Bildirdiklerimizi ön tarafa çıkartmak için husisi tonlar sarfedebilirsiniz. Boyayı kuaförde yaptıracaksanız boya uzmanı sizlere bu bahiste tavsiyeler sağlayabilir. öteki 1 konu ise bölüm modeliniz. her türlü ton (renk) her türlü numune için uygun olmayabilir.

loş ve esmer tenlilerde kapalı saç tonları daha güzel durur
Sarı ten rengi olanlar loş kestane gibi kapalı ve verimli tonları kullanabilir
Soluk, daha aslında açık tenlerde hemen hemen her saç tonu uygun olabilir
Pembe deri tonuna (rengine) sahip olanlar nötr renkleri öncelik edebilir. Çikolata kahve, bej sarışın kız tavsiye edilebilir.

Etiketler:sac bakimi, sac uzatma, sac bakim,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4999
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.206.187.81)
Yorumlar - {1 yorum yapıldı}
tubaşimşek- 12.5.2015 10:20:18
ben sacımı mavi siayaha boyuycam kullak hizasına kadar geri kalan kısmında gümüş rengine boyuycam nasıl olur?
1401
1541
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat