saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Gebelikte saç bakımı

SAÇ BAKIMI1-3-2014
Ana Sayfa » SAÇ BAKIMI » Gebelikte saç bakımı
Gebelikte saç bakımı

Trabzon Özel Yıldızlıgüven Hastanesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr.Barış Vurallı, gebelikte saç bakımı hakkında uyarılarda bulundu. Op. Dr.Barış Vurallı, gebeliğin ilk üç ayında saç boyatma, saç renginin açılması, perma ve düzleştirme yapılmaması önerisinde bulundu.


Saç onarımı esnasında menfaatlenilen boya ve kimyasal maddelerin gebelik anında endişelere yol açtığına özellikle vurgu yapan Doktor. Vurallı, "Hekim olaraktan gebelik anında saç onarımı ile alakadar sorulara sıklık ile rastlamaktayız. Saç tamiri esnasında yararlanılan boya ve kimyasallar gebelik esnasında endişelere yol açmaktadır. Saç onarımı yöntemleri arasında,boyama-geçici, yarı daimi ve sabit boyalar, perma - saçlarda değişmez dalgalanma saça tatbik edilen 2 solüsyon ile temin edilmektedir. İlk solüsyon ile saç dalgalı duruma getirilir, 2.ci solüsyon ile saçın dalgalı durumu tutturulur. Saç tonunun yayılması - hidrojen peroksit ile imal edilir. Düzleştirme- birtakım kimyasallar kullanılır” dedi. menfaatlenilen kimyevi cisimlerinin gebelik yüzüne olan tesirleri yeterli derecede incelenmeden pazara sürüldüğünü kaydeden Doktor. Vurallı, "Üreticiler saç tamiri işlemlerinde menfaatlenilen formülleri sık sık değiştirmektedirler. yararlanılan kimyevi cisimlerinin gebelik yüzüne olan tesirleri yeterli derecede incelenmeden pazara sürülmektedir. Bu niçin ile yeni büyütülen kimyevi cisimlerinin gebeliğe olan tesirleri tamamen bilinmemektedir.Saç tamiri anında menfaatlenilen kimyasal maddelerin doğrusu fazla az 1 tutarı kafa derisinden emilerek Gövdeye girmektedir. Az ölçüde bulunması nedeni ile bebekte 1 soruna yol açma ihtimali düşüktür. Perma anında faydalanılan fikasasyon solüsyonu kafa derisinde tahrişe yol açabilir, sadece bedenin farklı 1 noktasında 1 probleme yol açmaz ve az oranda absorbe edilir. benzer hal saçın düzleştirilmesi anında faydalanılan kimyasallar ile oluşabilir”dedi. "KALICI SAÇ BOYALARI Sağlam BİR KİMYASAL BUHAR meydana getiren AMONYAK İÇERİYOR"

daimi saç boyaları Sağlam 1 kimyevi buhar meydana getiren amonyak içerdiğini anlatan Doktor. Vurallı, " Saç boyalarının fazla az 1 niceliğinin Cilt yoluyla emilmesi nedeni ile gebelikte kullanılmaları Bi ihtimal güvenlidir. yalnız Tekrar da titiz olmalı çokca hekimin bilhassa gebeliğin birinci üç ayında saçların değişmez olaraktan boyatılmasını önermediğini akılda tutmalıyız. sabit saç boyaları Kuvvetli 1 kimyevi buhar meydana getiren amonyak ihtiva etmektedir. İşlem anında boya kokusunun solunması gelişmekte olan bebeğe boyanın ciltten emilimine kıyasla daha büyükçe zarar verme olasılığı bulunmaktadır. Bu niçin ile amonyak bulunduran boyaların yararlanılması önerilmez. Gene saç düzleştirilmesi anında birtakım kötü kimyasallar solunum yöntemi ile Gövdeye girebilir.Yarı-kalıcı boyalar ve ya röfle süreci gebe Hanımlar için daha sağlam onaylanmaktadır. Röfle anında boya alüminyum folyo ile sarılmakta tene konusu önlenmektedir. Gebelikte öteki sağlam 1 usul de saçların bitkisel kaynaklı olan kına ile boyanmasıdır” tabirlerini kullandı.

Saç tamiri anında menfaatlenilen kimyevi maddelere karşı ne şakilde tedbirler edinilmeli hususuna değinen Doktor. Vurallı, şunları söyledi: "Gebeliğin birinci üç ayında Saç boyatma, saç tonunun faliyete geçmesi, perma ve düzleştirme yapılmamalıdır. Bu işler havalandırması çok güzel olan mahallerde başvurulmalıdır. İşlem evveli ve sonrası sebepsiz mahale kuaförde beklenmemelidir. Saça uygulanmakta olan kimyasallar ihtiyaçtan daha uzun zaman bekletilmemelidir. İşlem sonrası kafa derimiz bol suyla beraber durulanmalıdır. kimyevi kullanırken eldiven giyinilmelidir. eser istifade edilme El kitabı itinalı 1 biçimde takip edilmelidir. Hassas ve alerjik bünyeli insanlarda kimyevi boyalar uygulanmadan evvel alerjik imtihan uygulanması ferti mümkün reaksiyonlara karşı korur. (Boya yapılmadan evvel ensede görünmeyen 1 çevrede yahut saçın 1 kesiminde boya denenebilir)Kaş ve kirpiklere kimyevi ve boyalar uygulanmamalıdır.”

Kuaförde çalışmakta olan gebe Bayanların daha çok itina etmeleri icap ettiğini düşündüren Doktor. Vurallı, "Gebelik anında iş halleri, gündelik iş zamanı ve kimyasallara maruziyet itibar bulundurmaktadır. Mekanın havalandırmasının güzel bulunması, müdafaa elbise ve eldiven giyilmesi ve öğrenilen mevkide 1 şey yiyip, içmeyerek kimyasallara daha az maruz kalınabilir” ismiyle değindi.

Doktor. Vurallı, emzirme devresinde saç tamiri ile alakalı olaraktan "Kimyasallar ciltten az oranda emilebildiği için anne sütüne geçiş ihtimali fazla azdır” beyanlarını kullandı.

Etiketler:sac bakimi, sac uzatma, sac bakim,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5053
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.206.187.81)
Yorumlar - {1 yorum yapıldı}
eki - 4.8.2014 21:28:51
bende saç saklayanda sacimin yeri qasinir
3865
3795
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat