saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Kahverengi Gözler İçin Saç Rengi

GÜZELLİK30-3-2014
Ana Sayfa » GÜZELLİK » Kahverengi Gözler İçin Saç Rengi
Kahverengi Gözler İçin Saç Rengi

Kahverengi gözler için saç rengi seçiminde öne çıkan diğer önemli faktör ten rengidir. Eğer göz renginize ve ten tonunuza uygun bir saç rengi belirleyebilirseniz bu yüzünüzde ön plana çıkartmak istediğiniz özelliklerin altını çizecektir.


Kahverengi gözler için saç rengi seçiminde öne çıkan diğer önemli faktör ten rengidir. Eğer göz renginize ve ten tonunuza uygun bir saç rengi belirleyebilirseniz bu yüzünüzde ön plana çıkartmak istediğiniz özelliklerin altını çizecektir. Seçtiğiniz saçın size tam olarak yakışması için önemli bir diğer nokta ise yüz şekline göre uygun bir kesim seçmek. Yuvarlak, elmacık kemikleri çıkık, kare ve oval yüzler için farklı kesimler kullanılmalıdır. Kesimde önemli olan yüzün açıkta kalan kısmının mümkün olduğunca yuvarlağa yakın olmasıdır.
 
Eğer güneşten çok yanmadıysanız ten renginiz sıcak veya soğuk tonlardadır. Sıcak ten rengi sarının tonları, soğuk ten rengi ise pembenin tonları olarak kabul edilir. Çok bronzsanız, bu renkte soğuk tonlar arasında yer almaktadır.
 
Ten renginiz sarının tonlarındaysa size tavsiye edebileceğiniz saç rengi kahvenin tonları olacaktır. Koyu kahve, orta kahve ve çikolata renkleri size uygun olabilir. Taç bölgesinde karamel veya bal renginde gölgeler kullanabilirsiniz. Bu renkler, kahve ve ela gözlerin daha çok ön plana çıkmasını ve çekici görünmesini sağlayacaktır. Derin kızıl renkler olan kumral veya kestane gibi renkler ten renginizin daha açık, göz renginizin daha koyu algılanmasını sağlar.
 
Pembe tonlarında ten renginiz varsa karamel ve bal renklerini deneyebilirsiniz. Bu iki renk mizacınızı yumuşatabilir ve romantik görünmenizi sağlar. Kül sarısı ve açık kahve tonları denenebilir. Seçtiğiniz renge göre gölgelerde altın sarısı veya buğday rengini kullanabilirsiniz.
 
Gözler, yüzün en ayırt edici bölgesidir ve doğru saç rengi seçimiyle gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Ten renginizle doğru tonu yakalamak sizi kesinlikle daha çekici gösterecektir.
Etiketler:sac uzatma, sac bakim, sac bakimi,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3882
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.232.38.214)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat