saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Yüz Tipine Göre Saç modelleri ve Saç Kesim Şekilleri Nasıl Olmalıdır?

GÜZELLİK30-3-2014
Ana Sayfa » GÜZELLİK » Yüz Tipine Göre Saç modelleri ve Saç Kesim Şekilleri Nasıl Olmalıdır?
Yüz Tipine Göre Saç modelleri ve Saç Kesim Şekilleri Nasıl Olmalıdır?

Yüz Tipine Göre Saç Modelini belirlemek Saçlarımıza uygulayacağımız işlemlerin neticesinde en iyi sonucu almanın birinci kuralıdır. Bu nedenle Yüz Tipine göre Saç modelini ve Saç Kesim şeklini belirlemek başlangıç için en önemli husustur diyebiliriz.


Saçlarımız için bazı şeylere karar vermeden önce yapılması gereken birkaç ayrıntıya göz atalım.
 
Birincisi, Her Saç Modeli her Yüz Tipine gitmez. Seçeceğimiz Saç Modelinin yüz tipimize en uygun kesimle yapılması gerekir. Çünkü uzun yüz tipine uygulanacak olan Kahküllü ve yanlardan düz ve uzun olarak kesimi yapılmış bir Saç modeli yüzümüzü toparlamak yerine daha da uzun görünmesine neden olacaktır.
 
Bunun yanısıra Saç Kesimimizin böyle olduğunu varsayalım, diğer yandan Saçlarımıza fön çekme işlemi esnasında yapılan bu yanlış uygulamayı giderme şansımız olabilir. Nasıl? Mı? Şöyle ki, saçlarımız yüzümüzün hem iç kısmı ile yani suratımızı çevreleyen yüz bölümü ile hemde kafa yapımız ile alakalı iki kısımdan oluşmaktadır. Yani bu durumda Saç Kesimi konusunu iki parça halinde değerlendirmek durumundayız. Buna göre yukarıda bahsettiğimiz uzun bir yüz tipine yanlış uygulandığını varsaydığımız Kahküllü ve Düz Uzun Saç Modeli kesiminin düzeltilmesi ancak fön çekme işlemi sırasında Saçlara verilecek farklı bir form ile düzeltilebilir. Bu durumda saçlara fön çekme işlemi esnasında dikkat edeceğimiz konu, saçların yan taraflardan hafifçe kabartılarak dolgunluk verilmesi ve yanakların yanından aşağı uzanan saç tutamlarının Bop Saç Modellerinde olduğu gibi içe doğru hafif kıvrımlar oluşturulması ile yüz tipine uygun bir yuvarlama oluşturulabilir.
 
Aşağıda her yüz tipi ile ilgili ayrıntılı olarak belirlediğimiz bilgilerle kendi yüz tipinizi belirlemeyi ve Yüz Tipinize uygun Saç modellerini nasıl seçmeniz gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz.
Etiketler:sac uzatma, sac bakim, sac bakimi,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10274
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.232.38.214)
Yorumlar - {2 yorum yapıldı}
ilkay eroglu- 9.8.2014 09:42:12
kıvircik ve kisa saclarim var ne önerirsiniz ben bi şekil yapamiyorum
3204
3414
pelin öz- 17.7.2014 19:12:21
Benim yüzüm yuvarlak anlam geniş ve gözlerim küçük bana ne tavsiye edersiniz
3157
3459
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat