saç bakım
Facebook
Twitter
Google Plus

Saç Ekiminde FUE Yöntemi

SAÇ EKİMİ19.08.2013
Ana Sayfa » SAÇ EKİMİ » Saç Ekiminde FUE Yöntemi
Saç Ekiminde FUE Yöntemi

Saç ekimi yöntemlerinde günümüz teknolojisine bağlı olarak hızla gelişen FUE saç ekimi yöntemi ülkemizde 2004 yılından itibaren kullanılmaya başlamıştır. FUE yöntemi ilk kullanıldığı günden bu yana verdiği başarılı sonuçlar sayesinde saç ekimi yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntem olarak yerini almıştır.


FUE yönteminin sağladığı performans akıbetler aracılığıyla ve en fazla seçilen metod bulunması sebebiyle memleketimizde aşağı yukarı bütün saç ekimi merkezleri ve klinikler bu usülü değerlendirilmeye başlamışlardır. Saç ekimi merkezleri zaman süresince FUT yönteminden FUE yöntemine geçiş yapmışlardır. FUT yönteminin fazlaca seçim edilmemesi sebebiyle çok fazla saç ekimi odak bu tekniği bundan böyle kullanmamaktadırlar.

FUE usülü kafanın art tarafından demek ki ense bölgesindeki dökülmemeye kodlanmış saç köklerinin sıfır,yedi – sıfır,sekiz milimetre çapında mikro uçlarla birer birer sağlanması işlemidir. Bu süreç manuel uçlarla yada mikromotor cihazları ile uygulanmaktadır. edinilen bu saç köklerine greft ismi sağlanır. tüm 1 greft de 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü saç hücreleri mevcuttur.

FUE usülü lokal anestezi aşağısında Gerçekleştirilen 1 işlemdir. Bu yöntemin birinci evresinde Gerçekleştirilen bir iki Broş acısından sonra rahatsız muhakkak herhangi bir acı hissetmez. Bu iğnelerden sonra uyuşma fazla süratle gelişir ve yöntem sorasında bilinciniz açık olur demek ki uyutulmazsınız, Hekim ve takımı ile sohbet ederek ekim sürecini atlatabilirsiniz.

Saç köklerinin sağlandığı sahadaki saçların sıklığı ferdin gereksinimine göre bir seansta 2000 – 4000 arasında saç kökü nakli ifa edilebilir.

FUE metodu ile Edinilen saç ekimi işlemlerinde her türlü ne denli iz kalmıyor denilse de saç kökü alımının uygulandığı mıntıkada bir milimetre den ufak noktasal belirtiler oluşabilir. yalnız bu izle saçlar uzadığında herhangi bir tarzda görünmez. Bu sebeple FUE saç ekimi tarzı izsiz olaraktan bilinir. Bir önceki yazımız olan FUE Saç Ekimi Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizde FUE saç ekimi, fue saç ekimi nasıl olmalıdır ve fue yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir

Etiketler:Sac Ekimi,
YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10793
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle GAZETEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.194.190)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
YAZARLARIMIZ
ANKET
Bir erkekte ilk önce neye bakarsınız?
SOSYAL MEDYA
Sayfayı kapat